Przejdź do zawartości

Nasze fuzje i przejęcia.

Razem = Większa moc. Wspólnie pracujemy nad rozwiązaniami, które w przyszłości poprawią stan zdrowia pacjentów   na całym świecie. Aby osiągnąć swój cel i dostarczać rozwiązania medyczne o każdej porze i w każdy zakątek świata, firma Almirall realizuje również strategiczny, ogólnoświatowy program fuzji i przejęć.

Dział Rozwoju Korporacyjnego spółki podejmuje działania mające na celu rozwój na rynkach zagranicznych, wypracowanie korzystnej pozycji przez spółkę oraz umożliwianie nam poszerzenia naszej oferty produktów farmaceutycznych poprzez:

  • współpracę handlową w zakresie wprowadzonych na rynek produktów;
  • przejęcia produktów spójnych z naszą strategią biznesową;
  • przejęcia firm, które wzmacniają naszą obecną pozycję i uzupełniają nasz obecny portfel produktów.


Główne obszary terapeutyczne.

Program fuzji i przejęć firmy Almirall skupia się w głównej mierze na następujących obszarach terapeutycznych:

  • Choroby dermatologiczne – Almirall jest jedną z czołowych firm w tym obszarze dzięki przejęciu spółki Hermal oraz dzięki portfelowi produktów spółki Shire;
  • Spastyczność w przebiegu stwardnienia rozsianego (SM) – Almirall umacnia swoją konkurencyjną pozycję w tych obszarach, wprowadzając na rynek linaklotyd.
  • Alergie – Almirall ma szeroką ofertę produktów w tym obszarze. Naszym głównym produktem w tym obszarze jest lek przeciwhistaminowy ebastyna.


Almirall wprowadza do obrotu innowacyjne leki w krajach, w których nie mamy jeszcze ugruntowanej pozycji handlowej. Nadal staramy się wzmocnić swoją obecność w tych obszarach poprzez pozyskiwanie produktów i nawiązywanie współpracy handlowej zgodnej z naszymi lokalnymi interesami.

Pragniemy sięgnąć jeszcze dalej i kontynuować tworzenie bazy wiedzy i partnerstwa, a przez to osiągnąć wspólny cel, jakim jest poprawa opieki zdrowotnej pacjentów na całym świecie.