Przejdź do zawartości

Nasze obszary terapeutyczne.

Przybliżamy naukę. Firma Almirall tworzy skuteczne rozwiązania terapeutyczne. Jest to możliwe dzięki zdecydowanemu zaangażowaniu się w badania i rozwój w najważniejszych dziedzinach oraz skoncentrowaniu się na poszczególnych elementach łańcucha wartości farmaceutycznych. Skonsolidowana rentowność i rozwój firmy umożliwia nam ukierunkować zdolności i wysiłki, by pracować nad rozwiązaniami w wybranych dziedzinach, w szczególności leczenie  wszystkich najpoważniejszych chorób skórnych dzięki odkrytym przez nas rozwiązaniom dermatologicznym.

$ImageAlt.data

Choroby dermatologiczne.

Dbamy o zdrowie skóry. Almirall opracowała leki na wiele chorób skórnych, które wymagają leczenia zarówno miejscowego, jak i ogólnego. W ten sposób w znaczącym stopniu wpływają na jakość życia pacjentów. Istnieją różne postacie zapaleń skóry, które mimo iż nie zagrażają życiu pacjentów, wywierają istotny wpływ na ich funkcjonowanie społeczne i jakość życia. Najczęściej występujące schorzenia skórne to rogowacenie słoneczne, łuszczyca, wyprysk i infekcje skórne. 

Rogowacenie słoneczne.

Rogowacenie słoneczne rozwija się w wyniku przewlekłego uszkadzania przez promieniowanie ultrafioletowe obszarów skóry stale narażonych na działanie promieni słonecznych. To popularne schorzenie jest również znane pod nazwą „rogowacenie starcze". W wyniku uszkodzeń skóry powstałych na przestrzeni wielu lat w efekcie ekspozycji na słońce dochodzi do zmian informacji genetycznej w komórkach powierzchniowej warstwy skóry (keratynocytach), co prowadzi do ich szybszej odnowy.

Prawdopodobieństwo rozwoju rogowacenia słonecznego jest największe u osób w podeszłym wieku oraz u osób z jasną cerą. Szacuje się, że schorzenie to występuje u około połowy wszystkich Europejczyków w wieku ponad 60 lat. Obecnie wiadomo, że rogowacenie słoneczne stanowi wczesną formę nieczerniakowego raka skóry. W przeciwieństwie do innych rodzajów raków skóry, rogowacenie słoneczne nie jest złośliwe, ponieważ dotyka jedynie zewnętrznej warstwy skóry.

Łuszczyca.

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą zapalną występującą u 1,5-3% populacji. Objawia się w postaci zgrubiałych, łuskowatych ognisk zapalnych na skórze, głównie na łokciach, na kolanach i na skórze głowy.

Wyprysk.

Wyprysk to forma zapalenia skóry o różnych podłożach patogenetycznych. Dzieli się go na podtypy w zależności od podstawowej przyczyny zapalenia skóry. Należą do nich mi.in. wyprysk atopowy, wyprysk kontaktowy oraz wyprysk alergiczny.