Przejdź do zawartości

Często zadawane pytania.

Chcesz dowiedzieć się czegoś na temat firmy Almirall? Poniżej znajdują się pytania, które otrzymujemy najczęściej.
 

1.- Czym się zajmuje firma Almirall?

Almirall jest działającą na skalę globalną firmą z siedzibą w Barcelonie, zaangażowaną w zapewnianie dostępu do wartościowych leków poprzez badania i rozwój oraz zawierane umowy i porozumienia. Nasza praca obejmuje wiele wartościowych leków. Skonsolidowany rentowny wzrost pozwala nam na ukierunkowanie naszych możliwości i wysiłków na dziedziny specjalistyczne, w szczególności na dalszy rozwój w celu osiągnięcia pozycji lidera w dermatologii. Jesteśmy specjalistyczną spółką, która odnosi sukces dzięki temu, że dostarcza swoje innowacyjne produkty wszędzie tam, gdzie są potrzebne.

 

2.- Jaka jest misja i wizja firmy Almirall?

W Almirall zdajemy sobie sprawę, że obietnice zawarte w zadeklarowanej przez nas misji idą w parze z wizją naszej firmy. Nasz talent i wysiłek mają służyć misji, która opiera się na wykorzystaniu Nauki celem zapewnienia rozwiązań medycznych dla obecnych i przyszłych pokoleń. Aby przekuć wyzwania w sukces, nasza wizja zakłada bycie wiodącą firmą specjalistyczną, koncentrującą się na zdrowiu skóry poprzez spełnianie potrzeb pracowników służby zdrowia i osób, którym oni pomagają.


Firma Almirall skupia się na następujących działaniach strategicznych:

  • Zdobycie pozycji lidera w dermatologii oraz zaznaczenie obecności w innych obszarach specjalistycznych

  • Poszukiwanie innowacyjnych i wartościowych leków poprzez połączenie zdecydowanych działań w ramach rozwoju biznesowego oraz badań i rozwoju

  • Zwiększenie obecności na skalę globalną

  • wspieraniu organizacji ukierunkowanej na jakość i wyniki, z kulturą opartą na naszych wartościach: Caring, Dedicated, Dynamic i Expert

 

3.- W ilu krajach dostępne są leki firmy Almirall?

Produkty medyczne firmy Almirall są obecnie dostępne w ponad 70 krajach na pięciu kontynentach.

 

4.- Gdzie znajdują się oddziały firmy Almirall?

W Austrii, Belgii, Francji, Niemczech, Holandii, krajach nordyckich, Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii, Zjednoczonym Królestwie, Irlandii oraz w USA. Posiadamy łącznie 13 oddziałów z siecią sprzedaży w 21 krajach.

 

5.- Ile wyniosły łączne przychody i sprzedaż netto firmy Almirall w 2016 r.?

W roku 2016 całkowite przychody wyniosły 859,3 mln euro, a sprzedaż netto – 764,4 mln euro.

 

6.- Jaki procent łącznych dochodów firmy Almirall pochodzi z własnych  opatentowanych leków?

Samodzielnie opracowane, opatentowane leki odpowiadają za 77% łącznej sprzedaży netto spółki Almirall (2016 ).

 

7.- W jakich obszarach terapeutycznych firma Almirall koncentruje swoje prace badawczo-rozwojowe?

W Almirall pracujemy na to, aby zostać wiodącą firmą specjalistyczną, koncentrującą się na zdrowiu skóry poprzez spełnianie potrzeb pracowników służby zdrowia i osób, którym oni pomagają.

 

8.- Jaką część budżetu firma Almirall przeznacza na badania i rozwój?

Spółka Almirall przeznacza na badania i rozwój ponad 12,9% zysku ze sprzedaży netto i ponad 14% siły roboczej (2016 r.).

 

9.- Jakie leki oferuje firma Almirall?

Portfel produktów firmy Almirall obejmuje markowe wyroby medyczne, na które w równoważnych proporcjach składają się opracowane we własnym zakresie leki i produkty firm zewnętrznych. Charakteryzuje się również zróżnicowaniem pod względem grup produktów oraz obszarów terapeutycznych i geograficznych. Najlepiej sprzedające się marki Almirall w 2016 r. stanowiły ponad 54,5%, co stanowi odzwierciedlenie zbilansowanego portfela produktów bez nadmiernej zależności od jednego konkretnego produktu. Osiem z najlepiej sprzedających się leków stanowiły własne opatentowane produkty: Acne franchise , Airtal®, Almax®,  Ciclopoli®, Cordran®, Decoderm®,  Ebastel® oraz ThermiGen. 77% sprzedaży netto pochodziło ze sprzedaży własnych opatentowanych produktów.

 

10.- Ilu pracowników zatrudnia firma Almirall?

W 2016 r. spółka zatrudniała około 1975 osób, a których 270 pracowało w Dziale Badań i Rozwoju.

 

11.- Gdzie znajdują się najważniejsze centra badawczo-rozwojowe firmy Almirall?

Centrum Badawczo-Rozwojowe Sant Feliu de Llobregat (Barcelona), Centrum Almirall w Reinbek (Niemcy), Centrum Badawczo-Rozwojowe w Lugano (Szwajcaria).